охриѓанец

Пронајдени се 21 резултати на тема „охриѓанец“
Хроника

Пренесувал над 86 килограми марихуана, удрил во полициско возило, па ги фрлил торбите – млад охриѓанец во притвор

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, за кое постои основано сомнение...
Хроника

Двајца затвореници измамиле охриѓанец – му ги земале податоците и извадиле брзи кредити – од сумата ќе ви се помати умот

СВР Охрид поднесе кривична пријава против П.С.(30) од Штип и П.Т.(41) од Свети Николе, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично...
Хроника

Охриѓанец му одзел картичка на скопјанец, па неовластено ги трошел неговите пари- еве колкава вртоглава сума на пари успеал да потроши

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ж.Р.(30) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и...