угостителски објект

Пронајдени се 170 резултати на тема „угостителски објект“
Хроника

ТОЧЕЛЕ АЛКОХОЛ НА МАЛОЛЕТНИЦИ: Кривична пријава против вработена во угостителски објект и правното лице од Битола

СВР Битола – Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против...
Хроника

Газда на гостиварски угостителски објект цела година во својот локал подведувал женски лица на проституција – лицето приведено, покрената постапка

Во текот на вчерашниот ден надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција,...