угостителски објект

Пронајдени се 128 резултати на тема „угостителски објект“
Хроника

ИНСПЕКЦИИТЕ ПУШТЕНИ НА НАЈЈАКО:Приведен сопственик на угостителски објект на автопатот Гостивар-Тетово, затекнати и 5 странски танчерки, ова се деталите

Вчеравечер 2/3 октомври од 23 до 3 часот, полициски службеници на СВР Тетово во содејство со Државниот пазарен инспекторат спроведоа акциска...
Хроника

Поднесена кривична пријава против едно лице и угостителски објект – само за 20% од дневниот промет издавал фискални сметки, останатото биле „црни“ пари

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Т.Т.(43) и против правно лице – угостителски објект од Тетово, поради постоење основи на сомнение...
Вести

НУК: Владата вчера доби граѓански „шамар“, да се укине спорната одлука со која на било кој начин се забранува слободата на движење

Независната угостителска комора реагира на донесените нови рестриктивни мерки и посочува дека Владата треба итно да ја укине спорната...
Хроника

Добил вербални закани во угостителски објект, па надвор од него бил физички нападнат и му било вперено пиштол во него

На 05.08.2021 година во 22.30 часот во Полициската станица Карпош, С.С.(41) од Скопје пријавил дека околу 18.30 часот, во угостителски објект на подрачје...
Вести

МВР НАЛОЖУВА НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ДА ГО ПОЛНАТ БУЏЕТОТ – вработени во скопски угостителски локал казнети без причина, еве ги деталите

Четири години откако СДСМ дојде на власт. Четири години македонскиот народ секој ден живее во надеж дека оваа власт ќе исполни барем...
Хроника

Организирал прослава со музика во затворен објект – кога дошла инспекцијата и полицијата настанал хаос исполнет со закани

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против С.Т.(20) и правно лице – угостителски објект од с.Неготино, гостиварско, поради постоење...
Хроника

Угостителски објект во Дебар не ги почитувал мерките против коронавирусот – 23 годишниот сопственик сега ќе зажали за грешката

На 15.05.2021 во периодот од 22.00 до 24.00 часот, од страна на полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи и Полициска...