здравје

Пронајдени се 28 резултати на тема „здравје“
Живот и стил

Симптомите на оваа болест се слични на грип: Милиони не знаат дека ја имаат, а може да ви го уништи животот

Повеќе од 80 проценти од луѓето инфицирани со херпес имаат симптоми на мачнина, грозница и болка во мускулите, во првите стадиуми од инфицираноста,...
Живот и стил

Барате причина да престанете со пушењето: Предизвикува 17 видови на рак, а само една цигара содржи 10 страотни супстанци

Цигарата има 7.000 хемикалии и пушачите умираат 10 години порано. Оние што пушат помеѓу 1 и 14 цигари дневно, се со осум пати поголеми шанси...
Живот и стил

Бил многу дебел и не излегувал од дома: Денес има тело по кое жените воздивнуваат, а мажите му завидуваат (ГАЛЕРИЈА)

Кога ќе погледнете како изгледа овој маж денес, нема да можете да поверувате како изгледал порано. Неговото име е Умар Малик и сега...
Фудбал

Марадона ги шокираше сите : Коментарот за неговото здравје ги зачуди сите, најави дека нема да ја почитува строгата забрана од докторите

Легендарниот фудбалер Диего Армандо Марадона за време на натпреварот меѓу на Аргентина и Нигерија доживеа шок после што му беше пружена...
Живот и стил

Имала главоболка, докторите мислеле дека е мигрена: Потоа сите ја дознаа ужасната вистина и тешка дијагноза

24-годишната Хоуп Стрингер имала силни главоболки, кои мислела дека и се од мамурлак. Таа излегла една вечер со своите пријатели, а последиците...