внук

Пронајдени се 71 резултати на тема „внук“
Познати

Пејачката емотивно за раѓањето на внукот: Додека Мирко скокаше од радост, јас плачев и се тресев, а потоа на себе си реков само едно

Пејачката Гоца Божиновска призна како се чувствувала додека Мирко Шијан  и неговата партнерка Бојана Родиќ го добиле синот Зоран, а...
Познати

Доби втор внук, но вака не прославуваше за Жељко Ражнатовиќ: Гордата баба Даниела Родиќ буквално во транс, славеше цела вечер (ФОТО)

Даниела Родиќ, мајката на Бојана Родиќ вчера стана баба по втор пат откако нејзината ќерка на свет го донесе Зоран Шијан. По тој повод...
Познати

Откако домот им беше завиен во црно, време е за прослава: Се породи Бојана Родиќ, пејачката со македонско потекло стана баба (ФОТО)

Синот на пејачката Гоца Божиновска, Мирко Шијан и неговата избраничка Бојана Родиќ го добија своето прво дете, синот Зоран Шијан. Тие...
Познати

Исплива приватната снимка од сестрите Родиќ и внукот: Го чуваа Жељко, а кога ќе види Цеца што му дозволија да прави нема да и биде добро

Бремената сестра на Богдана Ражнатовиќ, Бојана Родиќ број ситно до породувањето, а сега на својот Инстаграм профил сподели видео снимка...
Познати

Се ожени внукот на Шабан Шаулиќ – за ваква бајковита свадба сонуваат многумина парови, особено девојките полудеа по венчаницата (ФОТО)

Внукот на покојниот пејач Шабан Шаулиќ, фудбалерот Лука Аџиќ, ја круниса врската со Александар Личина со брак, а на свечената церемонија...
Познати

Цеца му се закани на синот, Анастасија го снимаше приватниот разговор и го сподели со сите – еве како сака да ја вика внукот Жељко (ХИТ ВИДЕО)

Анастасија Ражнатовиќ се снимашеа во семејната куќа, додека во позадина се слушна интересен разговор помеѓу нејзиниот брат Вељко и...
Познати

Се жени внукот на Шабан Шаулиќ – кога ќе видите каква убавица ќе му роди дете ќе посакате и вие да сте на негово место (ФОТО)

Внукот на кралот на фолк музиката Шабан Шаулиќ, фудбалерот Лука Аџиќ наскоро ќе застане на лудиот камен. Неговата идна сопруга Александра...
Познати

И Цеца е типична балканска баба: Пејачката се пофали како е облечен нејзиниот внук ова зимо, нема дете да ја нема оваа облека дома (ФОТО)

Гордата баба Цеца никако да се одвои од своето внуче од синот Вељко Ражнатовиќ. Таа на својот Инстаграм профил сподели фотографии од...
Познати

ФОТО: Џани ги разнежни сите со оваа фотографија од неговиот внук – има само 6 дена а веќе сите велат дека личи на него!

Фолк пејачот Радиша Трајковиќ Џани стана дедо пред неколку дена, кога на свет дојде неговиот внук Никола. Неговиот син Милош го доби...
Познати

Овој излив на емоции сите го чекаа еден ден- еве како го нарече Брена внукот од синот на Боба и снаата Пријовиќ (ФОТО)

Семејството на пејачката Лепа Брена секогаш е под бурното око на медиумите и јавноста, особено откако таа се збогати со снаата Александра...
Познати

Во вакво издание речиси никој ги нема видено- Цеца сподели што прават Вељко и Жељко на овој голем ден за семејството (ФОТО)

Жељко Ражнатовиќ, синот на Богдана и Вељко Ражнатовиќ, односно првиот внук на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ на 3 ноември наполни пет месеци. Уште...
Познати

Господинот одбива… некогаш Анастасија излегуваше до пет часот наутро, а еве што прави сега во 4:30 додека сите спијат (ФОТО)

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ пред коронавирусот често објавуваше фотографии и видеа од ноќните излегувања до раните утрински...
Познати

Ги оставија сами дома, а тоа што го правеше Анастасија со внукот ги изненади сите- ваква тетка ретко кој има (ФОТО)

Ќерката на Цеца Ражњатовиќ е посебно активна на социјалните мрежи, па не губи ниту еден момент да прикаже како и минува секојдневието. Додека...
Познати

Не праша никого и го изнесе од домот, ретко чиј внук може да ужива вака- еве каде е Цеца со малиот Жељко (ФОТО)

Познатата фолк ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ пред три месеци стана баба, а веста речиси нема некој што не ја знае. Нејзиниот син тогаш...