Познати

ВО АВИОНОТ ДОЗНАВ ЗА СЕМЕЈНАТА ТРАГЕДИЈА, А ПОТОА НЕ СЕ СЕЌАВАМ НА НИШТО – српската пејачка се згрозила откако газдата и барал да пее истата вечер!

ВО АВИОНОТ ДОЗНАВ ЗА СЕМЕЈНАТА ТРАГЕДИЈА, А ПОТОА НЕ СЕ СЕЌАВАМ НА НИШТО – српската пејачка се згрозила откако газдата и барал да пее истата вечер!

Пејачката Јана Тодоровиќ проговори за најтешкиот момент во нејзиниот живот.

Имено таа откри дека најсреќниот момент и е раѓањето на ќерката, но како и најсреќни има и најтажни моменти во животот, а во нејзиниот е загубата на внукот од сестра и.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lazic Dušan LAZA , (@laziclaza)

-Тоа е најтежок период во мојот живот. Најмногу ме болеше кога дознав, но секако и грижата да ја сочувам ќерката од сето тоа. Се сеќавам, слетавме од Финска, огромен авион, јас седам во средниот ред и ми се јавија дека внукот починал. Јас повеќе на ништо не се сеќавам, излегов од авионот и ми дадоа некој лек за смирување, раскажа таа.

Пејачката потоа додала дека газдата го убедувала нејзиниот сопруг да отпее неколку песни бидејќи биле распродадени картите за настапот во Финска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dragana Todorovic (@janavip2011)

-Тоа ми беше најгрозно нешто што го слушнав во животот. Да ми го донесоа целиот свет, нема ниту едни пари за кои би го направила тоа… јас не знаев за себе, вели таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dragana Todorovic (@janavip2011)

Вели дека нејзината сестра сега е во Белград и една со друга се најголема поддршка.

Најнови вести од Познати

To top