трактор

Пронајдени се 61 резултати на тема „трактор“
Хроника

Тетовец со трактор паднал во бездна длабока 30 метри, па веднаш бил пренесен во Комплексот „Мајка Тереза“

На 21.02.2020 во 14.55 часот во СВР Тетово, Х.М.(20) од с.Долно Палчиште, тетовско пријавил дека во 14.30 часот на локален пат с.Новак-с.Јеловјане,тетовско,...
Познати

Која прослава помина поубаво: Додека идната снаа на Цеца се возеше во лимузина, целиот регион се смее на ергенската вечер на Вељко (ФОТО)

Идната сопруга на Вељко Ражнатовиќ, Богдара Родиќ вчера ја прослави својата моминска вечер заедно со неколкуте другарки, Анастасија...