Хроника тракторот се придвижил

Тешко повреден 70 годишник додека го поправал тракторот во двор

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Тешко повреден 70 годишник додека го поправал тракторот во двор

На 01.04.2024 околу 17.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во Градска болница Прилеп со тешки телесни повреди бил донесен Б.И.(70) од с.Црнилиште, општина Долнени.

-Според пријавеното, додека го поправал тракторот во дворот од семејната куќа, тракторот се придвижил и Б.И. се здобил со тешки телесни повреди, информира МВР.

Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

To top