Хроника пехчевско

Маж прегазен од трактор, тешко е повреден

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Берово.

Маж прегазен од трактор, тешко е повреден

На 09.04.2024 во 20.47 часот било пријавено дека околу 13:00 часот во с.Умлена-пехчевско Ј.Д.(69) од истото село, откако се симнал од тракторот кој го управувал, тракторот почнал да се движи и го прегазил.

Ј.Д. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничкиот центар Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Берово.

To top