Хроника

Тракторист тешко повреден, излетал од пат

Тракторист тешко повреден, излетал од пат

На 21.04.2024 во 17.00 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека во с.Трстија-виничко, трактор „фергусон“ со штипски регистарски ознаки, управуван од С.Ј.(63) од с.Нов Караорман – о.Карбинци излетал од коловозот, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничка болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Виница.

To top