Тони Јаревски

Пронајдени се 53 резултати на тема „Тони Јаревски“
Вести

Јаревски: ВМРО-ДПМНЕ бара 50% намалување на акцизите за бензинот и дизелот, како и 100% намалување на акцизите за течниот природен гас

Пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на Македонија“ во текот на денешниот ден до Собранието на Република...
Вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе поднесе иницијатива до Собранието за формирање на анкетна комисија за разгледување на состојбите во енергетскиот сектор

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ќе поднесе иницијатива до Собранието за формирање на анкетна комисија за разгледување...
Вести

Јаревски: ДКСК да отвори случај по допрен глас, како Зекир Рамчиловиќ од СДСМ си ги вработи сопругата и синот во МВР

ДКСК да отвори случај по допрен глас, како Зекир Рамчиловиќ од СДСМ си ги вработи сопругата и синот во МВР, истакна на денешната прес-конференција...
Вести

Јарески од ВМРО-ДПМНЕ истури црвена боја на говорницата како симбол на крвта на партизаните и младите од Ваташа убиени од Бугарите, кои ги предава владата на Ковачевски

Премиерот конечно одвои време да слушне што се кажува, да види каква грешка прави и какви последици не чекаат. Премиер, „Македонија...
Вести

Јаревски: Власта не доведе до ситуација да не може зејтин да купиме во продавница, а цената на струјата да расте, тие знаеле дека ќе има криза

Кога имаме ситуација да зејтинот не можеме да го купиме во продавница, расте цената на струјата, тогаш кој е крив, граѓаните и администрацијата...
Вести

Јаревски: СДСМ и ДУИ докажаа дека ако треба ќе седат и цела ноќ за нивните бизниси, а суштинските амандмани на ВМРО-ДПМНЕ ги одбија

Власта предводена од СДСМ и ДУИ без срам секојдневно покажуваат дека за нив бизнисите се поважни од екологијата и здравата животна...
Вести

Јаревски: Следниот настан од Карпошовото Културно Востание ќе биде Поетска вечер посветен на Виолета Сековска

Следниот настан од Карпошовото Културно Востание ќе биде Поетска вечер посветен на Виолета Сековска, информира Тони Јаревски, претседател...
Вести

Јаревски: Доколку беше ВМРО-ДПМНЕ на власт клучката кај Момин поток одамна ќе беше направена, Шилегов и Богоев имаа оставена документација – само требаше да работат

Стефан Богоев исто како и Петре Шилегов преспа четири години. Во 2017-та година, Богоев и Шилегов како капитална инвестиција ветуваа продолжување...
Вести

Јаревски: СДСМ го сведе карпошовото културно лето на еднодневен настан, потребно е да ја вратиме културата во секојдневието

Жителите на Карпош, се сеќаваат на Општина Карпош која функционираше за да ги решава проблемите на граѓаните. Се сеќаваат и на Карпошовото...
Вести

Јаревски: Дали со Одлуката за прогласување на заштитено подрачје на дел од Водно аристократијата на СДСМ си добива поклон градежни парцели?

Дали со Одлуката за прогласување на заштитено подрачје на дел од Водно аристократијата на СДСМ си добива поклон градежни парцели за...