тимчо муцунски

Пронајдени се 300 резултати на тема „тимчо муцунски“
Вести

Муцунски: Ја подобруваме спортската и рекреативната инфраструктура на територија на општина Аеродром, до крајот на првата година од мандатот следат многу капитални инвестиции

Денеска заедно со претседателот Мицкоски сме во посета на нов спортски терен на територија на општина Аеродром. Се работи за една од...
Вести

Муцунски: Ова е истиот предлог од пред две недели, власта се обидува да го наруши достоинството на македонскиот народ, вечерва на протест одлучно да им кажеме НЕ

Една од најтешките работи е да се изборите за демократија, слобода и достоинство. Во рок од 48 часа имаме обид од владејачката коалиција...
Вести

Муцунски: Владата сака во рок од 48 часа да презентира фиктивна консултација, ги повикувам граѓаните утре на протест пред владата во 19 часот да дадеме одлучно НЕ

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание...
Вести

Муцунски: Имаме обврска да го штитиме интересот на нашите граѓани, францускиот предлог сам во себе е условен и ги инкопорира без исклучок сите барања на бугарската страна

Изјавата на премиерот и на министерот за надворешни работи е дека ова значи безусловен почеток на преговоите. Да би било безусловен...
Вести

Муцунски: Денес во Влада беше состанок на гробарите на македонското достоинство, предлогот треба веднаш да се отфрли

Овие денови ќе останат запаметени како најсрамните денови во современата македонска нација. Ова е влада која последните години ја опустоши...
Скопје

Муцунски: Привилегија е да бидеш избран од граѓаните, но не и да играш „сони“ во канцеларија како поранешниот градоначалник на Карпош

Една од најдобрите привилегии на оваа позиција е фактот дека си директно избран. Излегле луѓе и директно за тебе гласале што е огромна...
Скопје

Муцунски на турнирот „Марко Божиновски“: Овој настан ќе стане традиција, така вечно ќе живее ликот на младиот ракометар кој прерано не напушти

Во градењето на успешна општина посебно влијание има спортот и спортските настани кои се во интерес на жителите од нашата општина. ...
Скопје

Муцунски: Аеродром до крајот на годината ќе добие нова градинка, а до крајот на мојот мандат ќе добие уште три нови градинки

„Без никаков сомнеж мој врвен приоритет е таму каде што имам добиено директни избори и довербата на граѓаните, а тоа е општина Аеродром....
Вести

Муцунски: СДСМ ги загрижува говорот на претседателот Мицкоски во кој пред сите лидери на ЕПП недвосмислено кажа дека Македонија е нападната во своите идентитетски и јазични права

Европската десница и пред се тука би ги ставил шефовите на држави кои што се застапници на европската десница доколку го следиме спорот...
Вести

Муцунски: Македонија ќе има стабилен пат напред со Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ, која што ќе знае да воспостави стратегија и која што ќе постигнува резултати во надворешната политика

„ВМРО-ДПМНЕ е политичка партија која што повеќе пати кажа ние сме за почитување и проширување на правата на сите заедници вклучително...
Вести

Муцунски: Конгресот на ЕПП ќе го искористиме да ја афирмираме потребата од што побрз почеток на преговори на Македонија со ЕУ базирани на европски вредности, а не на ултиматуми

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски кој е дел од делегацијата предводена од претседателот Христијан Мицкоски на 27 Конгрес...