тенис

Пронајдени се 30 резултати на тема „тенис“
Останати спортови

Денес е на врвот на светот, а беше само дете со голем сон: Погледнете го интервјуто на Новак Ѓоковиќ кога тој имаше 7 години (ВИДЕО)

На свои седум години, во своето прво телевизиско интервју, светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ знаеше што сака во животот, особено...
Останати спортови

Драматичен пресврт: Пред две години крадец ќе ја оставеше без прсти, сега е во финале на Австралија Опен (ВИДЕО)

Најдобрата чешка тенисерка која по бројот на трофеи може да се мери дури и со Серена Вилијамс, вели дека сонува и дека не е реално тоа...