Останати спортови

Дејвис Куп: Србија закажа полуфинале со Италија

Дејвис Куп: Србија закажа полуфинале со Италија

Репрезентацијата на Србија се пласираше во полуфинале на Дејвис Купот, откако ја прегази Велика Британија со 2-0 во дуели. Втората победа за Србија ја обезбеди Ѓоковиќ кој го победи Камерон Нори со 2:0 во сетови (6:4, 6:4).

Претходно првиот меч Србија го доби  Кецмановиќ, кој со двапати по 7:6 го совлда Дрејпер.

Во полуфиналето Србија ќе игра против Италија која денес претходно ја елиминираше Холандија.

To top