Останати спортови тенис

Полуфинале во двојки за Стоилковска на фјучерс во Србија

Натпреварот се играше 56 минути.

Полуфинале во двојки за Стоилковска на фјучерс во Србија

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска заедно со Русинката Екатерина Козлонова изборија денеска пласман во полуфиналето на фјучерс турнирот во Куршумлијска Бања во конкуренција на двојки.

Македонско-руската комбинација во дуелот од второто коло забележаа победа од 2-1 во сетови (6-1, 0-6 10-5 на поени) против Грете Гул и Ана Марија Тоттруп од Естонија.

Натпреварот се играше 56 минути.

Утре во полуфиналето противнички ќе им бидат вторите носителки Теа Лукиќ од Германија и Наталија Сениќ од Србија.

To top