струмица

Пронајдени се 92 резултати на тема „струмица“
Вести

Маж и жена снимени како кpaдат во Струмица- кражбата била добро испланирана, но камерите ги фати на дело (ВИДЕО)

На социјалните мрежи кружат и се споделуваат видеа на кои се гледаат „ликот и делото“ на кpадецoт во продавницата за текстил на булеварот...
Вести

ДЕТАЛИ ЗА ПОЖАРОТ ВО СТРУМИЦА: Изгорено возило на Судот и предмети, се прегледуваат снимки од видео-надзорот (ВИДЕО)

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица изврши увид во гаражата на Основниот суд во Струмица каде попладнево...
Вести

Мицкоски со порака од Струмица: Неправда е кога ќе заборават на жицата во која се колнеа дека нема да го сменат идентитетот, а првата работа што ја направија беше тоа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на митинг се обрати пред граѓаните во Струмица. Мицкоски пред присутните потенцираше...
Вести

Силјановска: Химна не се заборава, химна секогаш се пее, зошто таму каде што е химната таму е и државата, таму каде што нема химна нема ни држава

Кандидатот за претседател на Република Македонија Проф. д-р Гордана Силјановска Давкова денеска се обрати пред граѓаните во Струмица. Силјановска...
Вести

Мицкоски пред струмичани: Се нудат два концепти- на СДСМ каде власта се богати на грбот на граѓаните и на ВМРО-ДПМНЕ за богати граѓани и достоинствена и честита Македонија

Следен претседател на Република Македонија е професорката Гордана Силјановска Давкова. Ова го зборувам врз основа на целокупната енергија,...