струмица

Пронајдени се 147 резултати на тема „струмица“
Вести

Мицкоски од Струмица: ВМРО-ДПМНЕ ќе ги испрати во историјата овие неуспешни политичари кои што со години ја држат во заложништво Македонија

Ќе разговараме за она кое што е актуелно, ќе разговараме за тоа што е направено изминативе три години од страна на ова раководство на...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струмица: Во селото од каде е поранешниот премиер и градоначалник Заев, на патот во поплавените улици забележани се мали пајчиња

ВМРО-ДПМНЕ ОК Струмица преку статус на Фејсбук пишува дека во селото од каде беше „црпнат“ поранешниот премиер и градоначалник Зоран...
Вести

Заев заборава дека не е ниту премиер ниту градоначалник: Во кое својство се појави на денешниот настан во Струмица?

Претседателот на СДСМ Зоран Заев им честиташе на струмичани што после 33 години чекање, денеска беше отворено на новото крило во општата...
Хроника

Автомобилот смачкан, делови на сите страни: Овие фотографии покажуваат колку била тешка сообраќајката во Струмица

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи околу 19 часот на магистралниот пат Струмица – Радовиш, пред крстосницата за селото Василево,...
Вести

Чулев: Сите кои вчера делеа пакети ќе одговараат за непочитување на мерките, a доколку се утврди дека барале противуслуги ќе одговараат и за поткуп

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев во гостувањето во вестите на Македонската радио телевизија говореше за објавените видео...