Останати спортови одбојка

Одбојкарките на Работнички Скопје ја одбранија шампионската титула

Вечерва во Струмица во мечот број 3 од финалето на плејофот, Работнички славеше со 3:0 и без изгубен сет стигна до целта.

Одбојкарките на Работнички Скопје ја одбранија шампионската титула

Со максимални 3:0 во финалната серија, одбојкарките на Работнички ја совладаа екипата на Струмица жени и го освоија шампионскиот трофеј.

Вечерва во Струмица во мечот број 3 од финалето на плејофот, Работнички славеше со 3:0 и без изгубен сет стигна до целта.

Струмица жени која сезонава го освои трофејот во Купот на Македонија, ќе чека друга шанса за да се искачи на тронот во македонското првенство.

To top