стевчо јакимовски

Пронајдени се 83 резултати на тема „стевчо јакимовски“
Вести

Јакимовска Панчевска: Јакимовски без закуп, дал простории во 8 од 10 училишта на училиште за странски јазици, сопственост на кандидат за советник од ГРОМ и врски со СДС

Продолжува самоволието и непочитувањето на законите, процедурите и одлуките на Советот, од страна на градоначалникот Стевче Јакимовски...
Вести

Мицкоски: Со Јакимовски од поодамна не сум во комуникација, го охрабрувам наводните индиции да ги пријави во соодветните институции и му посакувам среќа во политичката кариера

При денешната посета на Охрид претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос...
Скопје

Јакимовски: Каде и да одат СДСМ во Карпош се движат на плоштадите и улиците кои јас ги направив, се што им остана е црна кампања

СДСМ се оддалечени од народот, не гледаат што мисли народот за нив и што мисли за нивната работа. Тие се убедени дека добро владееле и...