совети

Пронајдени се 33 резултати на тема „совети“
Живот и стил

Има 104 години, во пензија отишол со 95 и подвижен е како момче: Дознајте ги тајните на кардиохирургот за долг живот (ВИДЕО)

Прославениот кардиохирург Елсворт Верхам неодамна наполнил 104 години, а по скали „поттрчнува“, ја средува градината, не користи ниту...
Занимливости

Проверете ги гумите и брисачите на ветробранското стакло – експертите пепорачуваат совети за возење во услови на интензивни врнежи

Времето деновиве е претежно облачно и со услови за дожд. Па затоа експертите пепорачуваат неколку совети за возење во услови на интензивни...