сопруг

Пронајдени се 29 резултати на тема „сопруг“
Познати

Нема да им поверувате на сопствените очи: Поранешниот сопруг на Ејми Вајнхаус 8 години по нејзината смрт поднесе тужба, еве што бара

Ејми Вајнхаус почина на 23 јули 2011 година на само 27 години од својот живот. Зад себе остави бројни хитови кои и ден денес се слушаат и го...
Познати

Српската пејачка нема среќа во љубовта- првиот сопруг и почина, а сега нов шок со вториот на кого пред неколку месеци му роди син! (ФОТО)

Српската пејачка никако да пронајде среќа во љубовта. Станува збор за пејачката Гога Секулиќ која овие денови е топ тема во сите медиуми...
Познати

На прв поглед се заљубија, четири дена по запознавањето започнаа да живеат заедно- ова е сопругот на Тијана Дапчевиќ кој никој не го познава

Познатата македонска пејачка Тијана Дапчевиќ со години е мажена во соседна Србија откако го запознала својот сопруг Милан на еден кошаркарски...
Познати

Немојте да плукате по сопругот- Сека полуди и ги блокираше фановите на Инстаграм, а потоа и им се закани јавно поради овој детаљ (ФОТО)

Пејачката Сека Алексиќ често споделува фотографии на која е со својот сопруг, Вељко, а често нејзините следбеници на социјалните мрежи...
Вести

„Лидер“ објавува прв скандал во 2019: Неформалниот сопруг на министерката Царовска добивал набавки во четири очи

Три јавни набавки со вкупна вредност од 1.5 милиони денари добила компанијата „ФЛАЈ КЕМ“ ДООЕЛ Скопје, која е во сопственост на неформалниот...
Занимливости

Со години криел тајна под работната маса: После смртта на својот сопруг пронашла нешто што ја оставило без зборови (ФОТО)

Нивната љубов била инспирација за многумина и траела со години. Меѓутоа, целиот свет на Беки се срушил кога неочекувано нејзиниот сопруг...
Занимливости

Еј, тој ми е сопруг, не татко: Кортни со 25 години веќе стана баба, една од нејзините внуки е 6 години помала од неа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Студентката, 25 годишната Кортни неодамна се омажија за 59 годишниот Ван Торнтон и со стана „баба“ на своите три внучиња- Садие (14), Џуд...
Познати

Пред синот ја фрлаше во ѕид, ја давеше, и зборуваше дека е наркоманка: Хрватската манекенка реши да му се врати на поранешниот сопруг

Хрватската манекенка, 42 годишната Нина Мориќ последниве три години минуваше низ вистинска семејна драма, но изгледа дека оваа афера...
Познати

ФОТО: Неколку дена по убиството Гоца Тржан замина далеку од очите на јавноста, a тоа што му го посвети на својот сопруг ќе ве расплаче

Кумот на пејачката Гоца Тржан и нејзиниот сопруг Раша Новаковиќ пред неколку дена беше убие, а пејачката со денови не може да се освести...
Познати

Сека Алексиќ удри по фановите кои се згрозија од нејзините зборови : Сите сељаци што пишуваат дека мојот сопруг… (ФОТО)

Познатата пејачка Сека Алексиќ редовно ги користи социјалните мрежи за да се доближи поблиску до своите фанови. Па така и овој пат таа...
Занимливости

Ја намамила љубовницата на сопругот во својот сан, па и приредила вистински хорор- поради ова завршила во затвор

Жена ја намамила љубовницата на својот сопруг, па ја врзала, и ставила лут сос во половиот орган, а на крај и ја избричила и главата. Инцидентот...
Познати

Колинда попопуларна од Модриќ- во минатото го доела своето бебе пред политичарите, а нејзиниот сопруг ја оставил кариерата поради неа

Претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ вчеравечер од ВИП ложата на стадионот Лужњики во Москва заедно со својот сопруг...