скопјанка

Пронајдени се 63 резултати на тема „скопјанка“
Вести

ВО НЕА Е ПУКАНО СО ТРИ КУРШУМИ: Македонски државјани се споменуваат во случајот со убиството во Чикаго, повредената девојка е од Скопје!

Во текст кој пред два часа е објавен на порталот „Serbian Times“ се објавуваат нови детали за вчерашното убиство на Србинот Никола Мишовиќ...