Хроника следува соодветен поднесок

Скопјанка завршила зад решетки, во нејзиниот дом пронајдена дрога

На 02.04.2024 во 23 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје ја лишиле од слобода М.К.(54) од Скопје затоа што при извршен претрес со судска наредба во нејзиниот дом, на подрачјето на Карпош, биле пронајдени и одземени кафеава прашкаста материја и дигитална вага.

Скопјанка завршила зад решетки, во нејзиниот дом пронајдена дрога

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top