швајцарија

Пронајдени се 95 резултати на тема „швајцарија“
Вести

Швајцарија избра американски Ф-35, наместо француските „Рафали“, Макрон ја откажа посетата на неговиот швајцарски колега

Во екот на дипломатската криза со Австралија, Франција ја откажа официјалната посета на претседателот на Швајцарската конфедерација,...
Хроника

Додека бил заболен од корона, заминал за Швајцарија преку Табановце – поведена постапка против 42-годишник од Врапчиште

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Непостапување...