Шпанија

Пронајдени се 86 резултати на тема „Шпанија“
Вести

Светот се молеше за него, но големата потрага заврши со трагичен крај: Пронајдено телото на 2- годишното дете кое падна во бунар

Спасувачките тимови го пронајдоа телото на мртвото двегодишно дете Хулен Росел кој падна во бунар пред 13 дена во градот Тоталан во Шпанија. Неговото...
Вести

Ѓорчев-Косидо: Македонија, Шпанија, ЕУ и САД се заедно против тероризмот, засилување на соработката со Народната партија на Шпанија

Пратеникот Влатко Ѓорчев како шеф на македонската делегација во ПС на ОБСЕ оствари билатерална средба со Игнасио Косидо, пратеник во...