Шпанија

Пронајдени се 352 резултати на тема „Шпанија“
Познати

И ја украде песната на Дара Бубамара, па во танга на Евровизија ги хипнотизираше сите – откриено за што точно пееше Шпанката (ВИДЕО)

Претставничката на Шпанија на овогодинешната Евровизија Шанел Тереро го зазеде второто место на ова натпреварување и привлече големо...
Познати

Ја полуди Европа играјќи во танга, па додека чекаше да биде прогласен победникот се бакнуваше со девојката – која е шпанската убавица? (ВИДЕО)

За неа веќе на големо се зборува. Младата Шанел ја претстави Шпанија на Евровизија со нејзината песна SloMo, со заводлив танц и магнетен...
Музика

Шпанската претставничка на Евровизија ја ископира Дара Бубамара, па сега откриено е дека песната не била наменета за неа – туку за оваа славна ѕвезда

Песната „SloMo“ на пејачката Шанел, која оваа година ја претставува Шпанија на Евровизија, првично била наменета за поп-ѕвездата Џенифер...
Вести

Уште една европска земја ги попушта ковид мерките: До скоро имаа 100.000 заразени, дали ова е вистинската причина за олабавување?

Шпанија го укинува задолжителното носење маски на отворено, бидејќи стапката на зараза со коронавирусот опаѓа, а болниците пријавуваат...