принц хари

Пронајдени се 186 резултати на тема „принц хари“
Познати

Суровото лице на кралското семејство го шокираше светот: Тажната вистина за Хари и Меган која беше откриена на погребот на кралицата

Иако целиот свет очекуваше дека смртта на кралицата Елизабета ќе влијае на Хари и Меган да ги закопаат секирите со Бакингемската палата...
Познати

Принцот Хари и оддаде почит на својата баба во првото јавно обраќање – од неговите зборови целиот свет е во сози: „Веќе ни недостигаш многу…“

Принцот Хари, војводата од Сасекс, и оддаде почит на својата баба, велејќи дека „се насмевнуваат знаејќи дека ти и дедо сте сега повторно...
Познати

Кралицата ќе слави платинести јубилеј, а од одлуката на Хари и Меган подзина целиот свет – еве дали ќе дојдат во Лондон

„Принцот Хари и Меган, војводата и војвотката од Сасекс, се воодушевени и почестени што ќе учествуваат на прославата на платинестиот...
Познати

ПРИНЦОТ ХАРИ СО НОВАТА ИЗЈАВА ЈА „СТРЕСЕ“ МОНАРХИЈАТА! Јавноста во шок поради неговите зборови за семејните односи: Америка за мене е дом!

Цела Велика Британија со денови е потресена од шокантното интервју кое принцот Хари го даде за американската телевизија Ен-Би-Си, во...
Познати

ПРЕСВРТ ВО ОДНОСОТ! Хари откри како ја поминал посетата на кралицата, а познато е и колку време разговарал со својот татко

Принцот Хари и Меган Маркл се поканети да се појават на балконот на Бакингемската палата заедно со остатокот од кралското семејство...
Познати

ЦЕЛА НАЦИЈА ВО ТРАНС, ХАРИ И МЕГАН ВО ТАЈНА ПОСЕТА НА ВЕЛИКА БРИТАНИЈА: Еве каде за прв пат по скандалот се сретнаа со кралицата!

Принцот Хари и Меган Маркл се заедно во Велика Британија за прв пат по две години, воодушевено пренесуваат тамошните медиуми. Славниот...
Познати

Принцот Хари и Меган прв пат во јавноста по раѓањето на нивната ќерка: Парот во посета на Њујорк, а еве и поради која причина се таму!

– Меган Маркл и принцот Хари вчера пристигнаа во Њујорк каде што, меѓу другото, го посетија и Светскиот трговски центар. Во поглед на...