Хроника Напад на службено лице

Штипјанец нападнал полицаец

На 07.10.2023 во Штип, пријавениот физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Штипјанец нападнал полицаец

СВР Штип поднесе кривична пријава против Д.Н.(61) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад на службено лице при вршење на работи во безбедноста“.

На 07.10.2023 во Штип, пријавениот физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

To top