почина

Пронајдени се 366 резултати на тема „почина“
ТВ и Филм

Зад себе остави мноштво добри дела: Во тешка сообраќајна несреќа загина организаторката на ТВ серијалот „Куќа од срце“ (ФОТО)

Организаторката на шоуто „Куќа од срце“, Јасмина М. (47) вчера, петок 16 април 2021 година, загина во сообраќајна несреќа што се случи кај...
Фудбал

Фудбалска трагедија во Хрватска: 24-годишен фудбалер почина за време на натпреар, зад себе остави дете и бремена сопруга

Нов трагичен фудбалски смртен случај во регионот. Фудбалерот на НК Оток, Дејан Оршуш починал откако вчера му се слошило за време на натпреварот...