Пентагон

Пронајдени се 92 резултати на тема „Пентагон“
Технологија

ПЕНТАГОН ПРИЗНА ДЕКА ПОСЕДУВА СНИМКИ ОД НЛО: Нема да ги објавиме, тоа ќе ја загрози националната безбедност

Американската војска соопшти дека има снимки од мистериозни „Неидентификувани воздушни феномени“ (УАП) попознати како НЛО, но не може...