оставка

Пронајдени се 353 резултати на тема „оставка“
Македонија

Премиерот на Перу по четири дена поднесе оставка поради обвинувањата дека ги претепал сопругата и ќерката

Перуанскиот премиер Хектор Валер синоќа објави дека ја напушта функцијата само четири дена откако беше назначен, по обвинувањата дека...
Вести

Самка Ибраимовски најави оставка од функцијата заменик-директор на „Македонија пат“, не биле исполнети ветувањата кон ПЦЕР

Претседателот на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР), Самка Ибраимовски денеска најави оставка од функцијата заменик-директор...
Вести

Мицевски: Аплаузот денеска беше наменет за граѓаните што го казнија Заев на локалните избори и му ставија крај на неговото штетно владеење

Аплаудиравме на завршувањето на една црна ера на политиката во Република Македонија. Аплаудиравме на завршувањето на еден мандат кој...