оскари

Пронајдени се 48 резултати на тема „оскари“
ТВ и Филм

„Паразит“ со четири Оскари влезе во историјата, „1917“ доби два, Феникс и Зелвегер наградени за главни улоги

Годинешните награди Оскар приредија повеќе изненадувања, наградата за најдобар интернацинален филм, најдобра режија и најдобар филм...
Познати

Подготвена за Оскарите: Атиџе со нова фризура ќе блесне на црвениот килим и ќе им парира на холивудските ѕвезди (ФОТО)

Атиџе од документарниот филм „Медена земја“ кој е номиниран во две категории на „Оскарите“ си ги започна подготовките за доделувањето...