општина гази баба

Пронајдени се 36 резултати на тема „општина гази баба“
Хроника

36. годишник на избирачко место во општина Гази Баба само едно ливче ставил во кутија, останатите ги искинал

Во 13.00 часот во СВР Скопје, М.П. – претседател на гласачко место 2662 на ул.„Антон Попов“ пријавила дека околу 12.45 часот М.П.(36) при остварување...
Скопје

Мицкоски: Шилегов и Филип Темелковски нема да загубат затоа што им сметаат дрвата, туку затоа што ништо не сработеа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од општина Гази Баба им порача на Петре Шилегов и Филип Темелковски дека нема да загубат...
Вести

Стефковски: Во Гази Баба уште сега се чувствува позитивната енергија за убедлива победа на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Гази Баба го презентираше кандидатот за градоначалник на општината Бобан Стефковски. Стефковски во својата презентација...
Вести

Советниците на СДСМ од Гази Баба бараа отстранување на снимател за јавноста да не види како шверцерски се носи ребаланс на буџетот

Жестока расправа во Советот на општина Гази Баба на над 20-часовната седница за ребаланс на буџетот. Провокации, прекршувања на деловникот,...
Вести

Случувањата во Советот на општина Гази Баба загрижувачки: Градоначалникот се обидува на сила да донесе ребаланс на буџетот

За прв пат во историјата на општина Гази Баба се носи ребаланс кој не е поминат на комисија, и без можност за поднесување на амандмани....
Вести

ВМРО-ДПМНЕ во советот на Гази Баба се спpoтивстави на пренамена на паркинг во деловен простор во комплексот Космос

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, го обвинува градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Ѓорѓиевски за непочитување на законите поради одобрување...
Скопје

Анастасов до Георгиевски: Уште еден мандат нема да добиете- граѓаните на Гази Баба ќе Ве казнат на претстојните локални избори

Забрзаната и непланска бетонизација на населбите допридонесува за недостатокот од места за паркирање кои предизвикуваат сообраќаен...
Скопје

„Георгиевски спротивно на законот и процедурите ослободува приватен инвеститор од давачки во висина од 2 милиони евра“

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Гази Баба најостро го осудува однесувањето на градоначалникот Борис Георгиевски, кој како што велат,...
Вести

Горгиевски ослободува плаќање на комуналии од 2 милиони евра- кој проценил дека инфраструктурата чини толку?

Градоначалникот на Гази Баба Борче Горгиевски ослободува инвеститори од плаќање на комуналии од 2 милиони евра. Скандалозно е што инвеститорите...
Општини

ВМРО-ДПМНЕ ОК Гази Баба: Георгиевски без тронка срам излага и ги лаже граѓаните за некакви постигнати резултати во изминатите две години

Градоначалникот Борис Георгиевски без тронка срам излага и ги лаже граѓаните за некакви постигнати резултати во изминатите две години,...
Вести

Пешевска: Во Гази Баба се појавија шокантни податоци за загаденоста, а власта излажа дека мерната станица не била исправна

Сакам да изразам огромна загриженост во однос на проблемот кој секојдневно ни се наметнува како еден од главните и приоритетни проблеми...
Скопје

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата: Општина Гази Баба стана пример за дивоградби и урбанистички хаос

Имено, Општина Гази Баба претставува пример за застој, немање на капитални проекти, непотизам, владеење на урбанистички хаос, цветање...