опозиција

Пронајдени се 53 резултати на тема „опозиција“
Вести

Џафери сам без пратеници со Заев и министрите констатираше дека Владата останува, опозицијата бара брзи предвремени избори

Претседателот на Собранието Талат Џафери во пленарната собраниска сала, сам без ниту еден пратеник, во присуство само на премиерот...
Вести

Мицкоски: Соработката на ВМРО-ДПМНЕ со Алијанса за Албанците и Алтернатива ќе ги победи криминалот и корупцијата на коалицијата СДСМ-ДУМ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Велес каде присуствуваше на настан за промоција на политики во врска со...
Вести

Пренџов: Државата ни е во лоша финансиска состојба, мнозинството не го става на гласање петтиот пакет мерки за помош на граѓаните

Пратеникот Љупчо Пренџов во своето гостување на телевизија Телма посочи дека опозицијата секогаш ќе ги поддржува мерките и законите...
Вести

Стоилковски: Власта ја одбегнува или бајпасира опозицијата за да истурка штетни закони како што е законот за пописот

-Опозицијата не се консултира за ниту едно битно прашање, тука е прашањето за Бугарија, прашањето за образовните реформи и итн. Нема...