опозиција

Пронајдени се 61 резултати на тема „опозиција“
Регион

Албанскиот министер за внатрешни работи и порача на опозицијата дека протест може да се одржи само надвор од безбедносниот периметар

Протестот на албанската опозицијата, што е најавен на денот кога лидерите на ЕУ ќе пристигнат во Тирана на Самитот ЕУ-Западен Балкан,...
Вести

Џафери сам без пратеници со Заев и министрите констатираше дека Владата останува, опозицијата бара брзи предвремени избори

Претседателот на Собранието Талат Џафери во пленарната собраниска сала, сам без ниту еден пратеник, во присуство само на премиерот...
Вести

Мицкоски: Соработката на ВМРО-ДПМНЕ со Алијанса за Албанците и Алтернатива ќе ги победи криминалот и корупцијата на коалицијата СДСМ-ДУМ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Велес каде присуствуваше на настан за промоција на политики во врска со...
Вести

Пренџов: Државата ни е во лоша финансиска состојба, мнозинството не го става на гласање петтиот пакет мерки за помош на граѓаните

Пратеникот Љупчо Пренџов во своето гостување на телевизија Телма посочи дека опозицијата секогаш ќе ги поддржува мерките и законите...