новогодишна елка

Пронајдени се 33 резултати на тема „новогодишна елка“
Познати

Децата на српската пејачка страдаат поради нејзината одлука- кога ќе дознаете зошто не ја украсила новогодишната елка ќе се збуните

Пејачката Тања Савиќ со години живее на релација Белград- Австралија, меѓутоа иако е во последно време се почесто е во главниот град...
Занимливости

Оваа жена ќе ја прогласите за луда: Се вратила дома, а на новогодишната елка ја чекало изненадување од кое и се заледило крвта (ФОТО)

Постојат многу начини како да ја украсите новогодишната елка, но една жена прилично се изненадила од нејзиниот новогодишен украс на...
Познати

Како од бајките: Кога ќе видите каква новогодишна елка имаат во домот Александра Пријовиќ и Филип ќе останете без зборови (ФОТО)

Новогодишните и божиќните празници се пред нас, а по тој повод многу познати личности веќе започнаа да ги украсуваат своите домови и...
Занимливости

Ја купила во саксија пред 60 години, па потоа ја насадила во дворот: Елка висока 23 метри ќе блесне среде центарот на Њујорк за Божиќ (ФОТО)

Норвешка смрека долга 23,5 метри купена како фиданка пред 60 години вчера е поставена во Центарот Рокфелер во Њујорк како најава за претстојните...
Занимливости

Празниците и се претвориле во пекол: Откако ја донела новогодишната елка во домот од неа почнале да излегуваат страшни работи (ФОТО)

Повеќе од 100 богомолки го нападнале домот на една жена во Вирџинија откако таа ја донела својата новогодишна елка во домот. Како што...
Познати

Двојно повисока од пејачката: Драгана Мирковиќ ја украси џиновската новогодишната елка која е највисока меѓу естрадните ѕвезди (ФОТО)

Пред новогодишните празници и Божиќ речици целата балканска естрада го украси домот, а едни од највпечатливите новогодишни елки ја...
Познати

Ја украси новогодишната елка и заборави на поранешниот сопруг: Ана Севиќ ја откри замената за Дарко Лазиќ (ФОТО)

Декември е месецот кога се прославува крајот на старата и дочек на новата година, а по тој повод се украсуваат и новогодишни елки. Како...