несреќа

Пронајдени се 99 резултати на тема „несреќа“
Вести

Хелсиншки комитет: Системот за заштита на работниците уште еднаш потфрли – бараме темелна истрага за несреќата на градилиште во Куманово

Денешната несреќа на градилиште во Куманово, во која се повредени десет работници, од кои двајца се во критична состојба, уште еднаш...
Вести

Судење за несреќата кај Ласкарци- на следното рочиште ќе сведочат роднини на загинатите и преживеани патници

Со искази на адвокатите на оштетените семејства денеска продолжи судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци. Пред судот, бранителите...
Занимливости

Сите гледаа во нејзиниот перформанс на висина од 11 метри, а потоа се тргна во погрешен правец- децата пискаа на секој чекор (ВИДЕО)

Дваесет и осум годишна девојка која работи во циркус сериозно се повреди по пад од 11 метри при изведување на акробатска точка. Преплашените...