Хроника Излетал од коловозот

Тешко повреден возач од Делчево

Извршен бил увид од увид екипа од ОВР Делчево.

Тешко повреден возач од Делчево

На 15.04.2024 во 11:00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на регионалниот пат Делчево-Берово, на место викано „Даштица“, атар на село Тработивиште-делчевско, патничко возило „фолксваген голф“ со делчевски регистарски ознаки, управувано од М.У.(21) од Делчево, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Клиничка болница Штип.

Извршен бил увид од увид екипа од ОВР Делчево.

To top