Хроника Насилство

Тинејџер ранет со нож

На 12.05.2024 на ул.„Браќа Ѓиноски“, по претходна расправија, пријавениот со нож му нанел повреда на Л.М.(19).

Тинејџер ранет со нож

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против малолетник од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 12.05.2024 на ул.„Браќа Ѓиноски“, по претходна расправија, пријавениот со нож му нанел повреда на Л.М.(19).

To top