Хроника СВР Скопје

Жена нападната од сопругот со кој се разведува

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Жена нападната од сопругот со кој се разведува

На 12.06.2024 во 19:00 часот во СВР Скопје, 40-годишна жена од Скопје пријавила дека на подрачјето на Центар била физички нападната од нејзиниот сопруг Р.Б.(41) од Скопје.

Со него таа била во бракоразводна постапка.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

To top