Москва

Пронајдени се 109 резултати на тема „Москва“
Вести

ПРВ ГРАД ВО ЕВРОПА НАРЕДИ ЗАДОЛЖИТЕЛНО ВАКЦИНИРАЊЕ НА ГРАЃАНИТЕ: И туристите можат да заборават да го посетат без вакцина!

Московскиот градоначалник, Сергеј Собјанин, денеска нареди воведување задолжителна вакцинација против коронавирусот за сите вработени...
Вести

РЕЗЕРВИРАЈТЕ СИ НА ВРЕМЕ: Од утре стартува директната авиолинија помеѓу Скопје и оваа европска најпосакувана дестинација на многумина

ТАВ Македонија најави дека од утре стартува директната авиолинија Скопје – Москва. Првиот лет на руската авиокомпанија „Нордвинд“...