ЛШ

Пронајдени се 58 резултати на тема „ЛШ“
Фудбал

Претседателот на Наполи изрази желба за реформи во европскиот фудбал: Подготвен е да потроши 10 милијарди евра за да создаде турнир што ќе ги замени ЛШ и ЛЕ

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис изрази желба за реформи во европскиот фудбал. – Системот не работи повеќе. Лигата на шампионите...