Љупчо Николовски

Пронајдени се 88 резултати на тема „Љупчо Николовски“
Вести

Стоилковски: Цел месец интерпелациите за Маричиќ и Николовски не се на дневен ред, отворено се сомневаме за изигрување на Парламентот

Портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ Наум Стоилковски на денешната прес – конференција на одговор на прашање кажа дека интерпелациите против...
Вести

Јанушев: Фирмата на братот на Николовски ја зголемува својата добивка за 1200% спротивно на закон, Николовски наместо да се бори против корупција, тој ја создава корупцијата

Човекот кој требаше да се бори против корупција, е човекот што ја создава корупцијата. Погледнете Фејсбук статус на Игор Јанушев
Вести

Јанушев до Николовски: Вашиот брат преку фирма наплаќа готовина без да издава фискална сметка, ги крши законите и работи нелегално

На денешната собраниска седница, Игор Јанушев, пратеник од редовите на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За обнова на...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: 6200 фирми поради кризата се затворија, а фирмата на министерот Љупчо Николовски го зголеми профитот за 2100%

6200 фирми затворија за една година. Лошите економски политики и слабите и неразвојни мерки ја опустошија економијата, а фирмата на братот...
Вести

„Фирмата на братот на Љупчо Николовски направила раст на приходи за неверојатни 2100%, а од друга страна нови 55 илјади лица останале без работа во Македонија“

Додека Македонија бележи нови 55 илјади невработени, вицепремиерот за (анти)корупција Љупчо Николовски се крие и не одговара како е можно...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Фирмите на граѓаните пропаѓаат, додека фирмата на братот на Љупчо Николовскки зголемува профит за 2.100%

Македонија е на 111-то место во борбата против корупцијата според Транспаренси, затоа што тие кои треба да се борат, се најкорумпирани....
Вести

„Нелогично е што со 111 место по корупција, Николовски е се уште министер, а тоа што сликар ќе го оправа здравството е криминал“

Љупчо Николовски не е аналитичар или експерт од некоја област, па само да ја коментира корупцијата. Љупчо Николовски е вицепремиер,...
Вести

„Љупчо Николовски не е министер за спречување на криминал и корупција, туку министер за заштита на криминалот и корупцијата на Заев“

Нaместо Љупчо Николовски да е министер за спречување на криминалот и корупцијата во Македонија, тој е министер за заштита на криминалот...
Вести

Го подучи ли камшикот на Траспаренси интернешнл, вицепремиерот Николовски да покаже политичка воља за сузбивање на корупцијата

По објавувањето на индексот на перцепција на корупцијата за 2020 година на Транспаренси Интернешнл, што ја рангираше Македонија на 111...