љубов

Пронајдени се 152 резултати на тема „љубов“
Живот и стил

Ако мислите дека мажите не се чувствителни, многу се лажете: Каква е разликата во емоциите меѓу понежниот и посилниот пол?

Според досегашните истражувања разлика помеѓу мажите и жените навистина постои, можеби не во интензитетот на љубовта, но во манифестацијата...
Живот и стил

Текст кој ќе го разберат сите кои имаат загубено некого: Сакајте ги луѓето додека се живи, потоа не им требаат цвеќиња

Дали навистина е важно кој е посилен, попаметен, подобар или побогат? Колку ги забележуваме луѓето околу себе кои ни даваат љубов? Колкаво...
Хороскоп

Колку долго сакаат хороскопските знаци: Овните додека сте им предизвик, Шкорпиите додека не почнете да криете нешто од нив…

Дали веруваме во вечна љубов и сродни души? Љубовта е моќна сила која е различна за сите хороскопски знаци. Колку долго тие сакаат и дали...