лига европа

Пронајдени се 37 резултати на тема „лига европа“
Фудбал

Пред една година се испиша историјата на македонскиот фудбал: На денешен ден лани Вардар се пласираше во Лига Европа (ВИДЕО)

На денешен ден пред една година беше испишана историјата на македонскиот фудбал, Македонија го доби првиот свој претставник во групната...