куршум

Пронајдени се 19 резултати на тема „куршум“
Хроника

Го сопреле на Бит Пазар, излегол од автомобил па почнал да бега – пронајдени куршуми и пиштол во возилото, возачот фатен

На 10.09.2021 во 17.20 часот на подрачје на Бит пазар од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода Б.А.(27) од Скопје. Откако сопреле...
Вести

Го однеле детето во болница бидејќи било многу поспано, кога докторите му ја снимија главата ја дознаа страшната вистина

Докторите од Ерусалим биле шокирани кога ја откриле причината за ненадејната поспаност кај деветгодишно момче, кое било донесено во...