Хроника мвр

Скопјанец во дворот пронашол залутан куршум

Во неделата скопјанец во сопствениот двор пронашол залутан куршум.

Скопјанец во дворот пронашол залутан куршум

Во неделата скопјанец во сопствениот двор пронашол залутан куршум.

„Вчера во 11.20 часот во СВР Скопје, Д.С.(73) од Скопје пријавил дека во дворот од семејната куќа на подрачјето на Драчево пронашол залутано зрно од огнено оружје“, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а зрното било подигнато за понатамошна постапка.

To top