Хроника

Охриѓанец повреден од куршум

-Р.Ј.(61) од Охрид бил пренесен во Општата болница во Охрид за укажување на лекарска помош, велат од охридската полиција.

Охриѓанец повреден од куршум

Охриѓанецот Р.Ј. (61) вчера попладне се здобил со повреда од куршум во потколеницата.

Од СВР Охрид информираат дека несреќата кај нив била пријавена во 17:35 часот, а се случила во месноста „Горни Друм“, атар на охридското село Свињишта,

-Р.Ј.(61) од Охрид бил пренесен во Општата болница во Охрид за укажување на лекарска помош, велат од охридската полиција.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

To top