куќа

Пронајдени се 149 резултати на тема „куќа“
Познати

ЛУКСУЗНАТА КУЌА НЕМА ДА БИДЕ НА ЈЕЛЕНА – оваа одлука на Душко Тошиќ е конечна, еве на која жена и ја подарува (ФОТО)

Уште кога Јелена Карлеуша во јануари го пријави Душко за семејно насилство, започна да се зборува и да се шпекулира за нивниот развод,...
Занимливости

ПИТОН ПРЕДИЗВИКА ХАОС ВО ЦЕЛО МААЛО: Се качил на кров, па влегол низ прозорецот – соседите само беспомошно гледале тоа што следувало

Семејство од Велика Британија имало непоканет гостин во својот дом – бурмански питон долг речиси шест метри кој се симнал од покривот...
Познати

Има вили и заработено цело богатство, но Душко Тошиќ по разводот со Карлеуша заминува од Србија – еве каде ќе живее следните години

По 14 години брак поп пејачката Јелена Карлеуша се разведува од Душко Тошиќ, а по одлуката која заеднички ја донеле сите се прашуваат...
Познати

Само гардероберот вреди како стан во Дорчол: Карлеуша ја покажа внатрешноста на новата куќа и едно е сигурно – вреди милиони!

Јелена Карлеуша на своето Инста стори објави видео како ја уредува новата куќа. Таа тргна од соблекувалната во која има и сауна, а потоа...
Познати

Семејството Родиќ ја реновираше куќата од темел – луксузни лустери насекаде, овие детали ги има како кај Цеца на Дедиње, повеќе ништо не е исто! (ФОТО)

Богдана Родиќ, сопругата на Вељко Ражнатовиќ како и нејзината сестра Бојана, партнерката на Мирко Шијан пред да се омажат живееја во...
Познати

Вака изгледа вилата во која живее Ацо Пејовиќ – зданието вреди 800 илјади евра, а куќната помошничка дури и пред камерите не одмара (ВИДЕО)

Пејачот Ацо Пејовиќ важи за еден од најпопуларните фолкери на балканската естрада, неговите хонорари, но и бакшишите достигнуваат фрапантна...
Вести

Тука израснал Тито – на годишнината од неговата смрт се заканил дека ќе ја уништи неговата куќа, полицијата денес имаше полни раце работа

На 42-годишнината од смртта на Јосип Броз Тито, кој загина на 4 мај 1980 година, полицијата добила пријава за непознато машко лице кое се...
Познати

ТАЈНА КОЈА НИКОЈ НЕ ЈА ОЧЕКУВАЛ – знаете ли каде живеела Карлеуша пред да се омажи за Тошиќ, ова била нејзината куќа

Луксузот во кој ужива Јелена Карлеуша на Дедиње речиси сите го знаат, но ретко кој се сеќава каде живееше пејачката пред да се пресели...
Регион

КУЌАТА ЗАЕВИЕНА ВО ЦРНО: Први фотографии од домот на девојката која ја смачка карпа по вчерашниот земјотрес во БиХ

Утрово, N1 го посети градот Кукавац каде се наоѓа семејната куќа во која загина 28-годишната девојка, која им подлегнала на тешките повреди...