куќа

Пронајдени се 78 резултати на тема „куќа“
Познати

Хари и Меган ја купуваат куќата на Мел Гибсон во Малибу- од глетката на оваа скапоцена палата ќе ви се заврти во умот (ФОТО)

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл, наводно, ја купиле вилата на Мел Гибсон во Малибу, Калифорнија, САД. Нивниот нов...
Живот и стил

СЛЕП ПЕНЗИОНЕР САМ СИ ИЗГРАДИЛ КУЌА: Кучето му бил единствен помошник, а имало и такви кои го злоупотребиле

Русинот Владимир Крисанов, слеп пензионер од селото Зарицки во областа Разан, решил да изгради нова куќа со своето куче Дик, затоа што...
Познати

Ова е куќата која Богдана ја доби во миразот- утре Цеца тука ќе биде пречекана во раскош, а потоа Вељко во неа ќе ги всели своите кучиња

Утре јавноста со нетрпение ја очекува свадбата на деценијата која ќе се случи помеѓу синот на Цеца и Богдана Родиќ. Таа во својот мираз...
Познати

Жареше и палеше во 90-тите, а потоа стана алкохоличарка и исчезна без траг- пејачката се пресели во оваа селска куќа и живее до ден денес

Фолк пејачката Весна Змијанац која буквално жареше и палеше на овие југословенски простори во деведесеттите години изгради вила во...