Република нема повредени

Гореше куќа во Радовиш

На 09.11.2023 во ОВР Радовиш било пријавено дека околу 14.50 часот на ул.„Гоце Делчев“, кај место викано „Јаворот“, настанал пожар на покривната конструкција од куќа сопственост на А.Ѓ.(69).

Гореше куќа во Радовиш

Противпожарна бригада го изгаснала пожарот, а повредени лица нема.

Увид на местото бил извршен од екипа од ОВР Радовиш.

To top