кралско семејство

Пронајдени се 54 резултати на тема „кралско семејство“
Познати

СЕ ПОЈАВИ: Оваа комбинација на Меган буквално го остави подзинато кралското семејство, очите на целиот свет вперени во неа (ФОТО)

Долго очекуваниот јубилеј на кралицата Елизабета се одржува токму денеска во Англија, а таму и долго очекуваните гости за кои се шпекулираше...
Познати

За овие познати ѕвезди не сте ни помислиле дека имаат контакт со кралското семејство, а тие им се ни помалку ни повеќе – роднини!

Многу познати ѕвезди се во директен контакт со кралското семејство Сите тие се всушност роднини, некои далечни, а некои многу светли...
Познати

ПРИНЦОТ ХАРИ СО НОВАТА ИЗЈАВА ЈА „СТРЕСЕ“ МОНАРХИЈАТА! Јавноста во шок поради неговите зборови за семејните односи: Америка за мене е дом!

Цела Велика Британија со денови е потресена од шокантното интервју кое принцот Хари го даде за американската телевизија Ен-Би-Си, во...
Познати

ТАЈНА КОЈА МОРА ДА ОСТАНЕ СКРИЕНА 90 ГОДИНИ: Откриено е што се наоѓа во тајниот сеф на британското кралско семејство

Откриено е што се наоѓа во тајниот сеф на британското кралско семејство. Станува збор за тестаменти кои ги содржат последните зборови...
Познати

Не ги промени старите навики: Мајката на Меган живее сосема нормален живот, еве што единствено и забрани кралското семејство да прави

Да не го запознаеше принцот на бел коњ, Меган Маркл најверојатно би била уште една холивудска ѕвезда во Б категоријата, а за нејзиното...
Познати

Таа е омилената внука на кралицата – ја нема титулата принцеза, а во тестаментот има посебен подарок од нејзиниот починат дедо (ФОТО)

Кралицата Елизабета има осум внуци, а некои од нив речиси воопшто не се појавуваат во медиумите. Новинарите се најмногу заинтересирани...
Познати

ОЧИТЕ НА ЦЕЛИОТ СВЕТ ВПЕРЕНИ ВО КОВЧЕГОТ НА ПРИНЦОТ: Филип самиот барал овие работи денеска да бидат во него! (ФОТО)

Кралското семејство пристигна на погребот на принцот Филип. Очите на светската јавност се вперени кон дворецот Виндзор додека кралицата...
Познати

Таа е единствената ќерка на Елизабета – принцезата Ана се појави цела во црно по смртта на принцот, велат дека е копија на кралицата

Тажната принцеза Ана пет дена по смртта на својот татко ги продолжи своите ангажмани, па посети еден ескадрила со кралски јахти потсетувајќи...
Познати

ПАЛАТАТА ЗАВИЕНА ВО ЦРНО: Еве како изгледа дворецот по смртта на принцот Филип, на секаде има известувања за смртта (ФОТО)

Откако почина принцот Филип денеска во кралскиот дворец во Лондон членови на Бакингемската палата поставија известување за неговата...
Вести

ГОЛЕМИ ВЕСТИ – се огласи кралското семејство по скандалозното интервју: Хари разговарал со татко му и брат му!

Иако разговорите не беа продуктивни, принцот Хари и Меган се задоволни што барем почнаа да разговараат со одделни членови на семејството. Големата...
Познати

НАЈГОЛЕМАTA ТРАГЕДИЈА ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Кралицата Елизабета била очајна, принцот загинал во авионска несреќа! (ФОТО)

Кралицата Елизабета имала внук по име Вилијам кој бил четврти по ред во низата за наследување на тронот во Велика Британија. За време...
Познати

Откако Хари и Меган објавија дека го очекуваат второто дете, сега се огласи и кралското семејство: „Сите сме воодушевени“

Принцот Хари и Меган Маркл во неделата, Денот на вљубените, објавија дека очекуваат уште едно дете, па по тој повод се огласи и Бакингемската...
Познати

Првпат од 1952-та година нема да се обрати за Божиќ лично таа: Британија во шок, сите се прашуваат што се случува со кралицата (ВИДЕО)

Традиционално секоја година од 1952, Кралицата Елизабета II има божиќно обраќање. Оваа година ова обраќање ќе изгледа малку поинаку, или...
Познати

Солзите во кралското семејство не може никој да ги сопре- тажната вест едвај ја соопштија војвотката Кејт и принцот Вилијам (ФОТО)

Војвотката и војводата од Кембриџ, 38 годишната Кејт Мидлтон и 38 годишниот принц Вилијам, преку социјалните мрежи споделија дека нивниот...
Познати

КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО ВО ШОК: Вонбрачната ќерка на кралот си ги бара своите права на суд- сака да стане принцеза (ФОТО)

Вонбрачната ќерка на поранешниот крал на Белгија, Алберт Втори, ги бара истите права и титулите што ги имаат законските деца на нејзиниот...