Познати

ЗДАНИЕ ДАЛЕКУ ОД ОЧИТЕ НА СИТЕ: Ова е местото каде принцезата Кејт и принцот Вилијам живеат во моментов откако таа дознала дека има рак! (ВИДЕО)

ЗДАНИЕ ДАЛЕКУ ОД ОЧИТЕ НА СИТЕ: Ова е местото каде принцезата Кејт и принцот Вилијам живеат во моментов откако таа дознала дека има рак! (ВИДЕО)

Принцезата Кејт и нејзиното семејство се засолниле во нивниот дом во Анмер Хол, каде таа, принцот Вилијам и нивните деца ќе бидат изолирани од јавноста додека таа се лекува од рак. Луѓе блиски до принцот од Велс изјавија дека кралската двојка сега е во позиција да се справи со ситуација кога здравјето на принцезата Кејт е на прво место.

Вилијам секако бил погоден од смртта на неговата мајка Дијана кога имал само 15 години, па принцот ќе го заштити своето семејство што е можно повеќе во согласност со тоа искуство, изјавил пријател на принцот за „Sunday Times“. Кралската двојка се повлече од јавните обврски откако Кејт Мидлтон во емотивна видео порака објави дека оди на превентивна хемотерапија.

Принцот и принцезата од Велс и нивните три деца нема да бидат на традиционалната кралска служба за Велигден следната недела, на која кралот Чарлс се надева дека ќе присуствува, и наместо тоа, својата енергија ја насочуваат на меѓусебна поддршка. Во трогателно видео, Кејт му упати посебна благодарност и на нејзиниот сопруг, принцот Вилијам. Таа опиша како нејзината дијагноза влијаела на нејзиното семејство и му оддаде почит на нејзиниот сопруг.

„Вилијам и јас направивме сè што можеме за да ја обработиме целата ситуација и да решиме што е можно повеќе во нашето семејство. Ни требаше време да им објасниме сè на Џорџ, Шарлот и Луис на начин што им одговараше и да ги увериме дека би бил добро.

Како што им кажав, добро сум и секој ден станувам посилна со фокусирање на работи кои ќе ми помогнат да заздравам во умот, телото и духот. Да го имате Вилијам покрај вас е исто така одличен извор на удобност и сигурност. Како и љубовта, поддршката и љубезноста што ја покажаа многумина од вас. На двајцата ни значи многу“, изјави принцезата.

Најнови вести од Познати

To top