крадци

Пронајдени се 51 резултати на тема „крадци“
Познати

Луксузната куќа на Роналдо мета на мафијата – крадците особено сакаат да ја опљачкаат поради овие работи кои ги нема речиси никој дома (ФОТО)

Најдобриот светски фудбалер, Кристијано Роналдо, неодамна се врати во Манчестер, но животот во Англија може да му донесе некои проблеми. Секако,...
Познати

Сето ова го заслужи: Ова е вилата на Ѓоковиќ која била ограбена, крадците буквално се изгубиле во огромното здание со дури осум бањи (ВИДЕО)

Меѓу дури 22- те куќи што биле ограбени во иста вечер во Марбела, Шпанија, била и вилата на Новак Ѓоковиќ, вредна 6,4 милиони евра. Според...
Познати

Северина на настап се појави во костим кој го користат крадци и им упати јасна порака на тие што и однесоа 300 илјади евра од домот (ВИДЕО)

Хрватската пејачка Северина вчера настапуваше во еден ноќен клуб во Хрватска, а на сцената се појави во костим од серијата „La Casa De Papel“. Имено...
Познати

Со јасна порака им се обрати на крадците кои ја оставија без вртоглава сума на пари – среќа што ова не сте ми го земале, сама ќе ве барав низ Загреб!

Станот на познатата хрватска пејачка Северина неодамна беше ограбен, а во драмата тие ја врзале и нејзината куќна помошничка додека...
Хроника

Татко и син им се заканувале на шумочувари со пила и остар предмет, па се пресметале со нив – украле дрва, но еве што се случило кога дошла полиција

На 14.05.2021 околу 10.30 часот на место викано „Чешма“ во Крушево, полициски службеници од ОВР Крушево ги лишиле од слобода Б.К.(53) и неговиот...