Хроника

Полеал со бензин и запалил казино во Охрид – сега го очекува пеколна казна!

Полеал со бензин и запалил казино во Охрид – сега го очекува пеколна казна!

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Р.(54) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело лицето „предизвикување општа опасност“.

Тој се сомничи дека на 04.05.2024 со запалива течност предизвикал пожар во казино на улицата „Партизанска“ во Охрид.

Повредени лица нема, а била предизвикана само материјална штета.

To top